Hearthstone

Hearthstone Heroes of Warcraft

Hearthstone

Datum vydání: 11. března 2014

Žánr: CCG

Vývojář: Blizzard Entertainment

Vydavatel: Blizzard Entertainment

Platformy: Microsoft Windows

Systémové požadavky

Když v průběhu roku 2013 Blizzard neprodloužil licenci na vydávání World of Warcraft Trading Card Game, bylo to pro spoustu fanoušků sběratelských karetních her velké zklamání. Blizzard tehdy jedním dechem dodal, že je to proto, že se chtějí zaměřit na vlastní TCG projekt fungující jako online hra. Tím projektem se stal Hearthstone: Heroes of Warcraft.

Na Hearthstone je na první pohled jasně vidět, že se svým karetním předchůdcem WoW: TCG (ale nejen jím) dost inspiroval jak po stránce pravidel, tak po stránce bohaté zásoby ilustrací ze světa Warcraftu. Herní mechaniky byly samozřejmě učesány a zjednodušeny pro potřeby online hry a záhy (4. září) byl spuštěn uzavřený evropský beta test. Na uzavřený beta test pak 22. ledna 2014 navázal beta test otevřený, takže od tohoto data již může hru hrát kdokoliv.

V Hearthstone se vžijeme do role jednoho z devíti hrdinů ze světa Warcraftu, každý z nich má vlastní povolání, které určuje karty, jež si hráč může vložit do přesně 30 karetního balíčku. Povolání také určuje speciální schopnost hrdiny, kterou vždy může využít jednou za kolo. Hráč si z dostupných karet postaví balíček a pak je v jednom ze dvou módů postaven proti soupeři, který hraje zase s hrdinou a kartami, jež si pro vlastní hru vybral on. Každý hrdina má na začátku 30 životů a cílem je snížit soupeřův počet životů na nulu či níž.

K dispozici jsou tedy dva herní módy. Prvním je hra proti lidskému či PC soupeři s balíčkem postaveným z karet, které hráč vlastní ve své sbírce. Hráč si zde může vybrat, zdali chce hrát nehodnocenou hru proti náhodnému soupeři a nebo se pustí do hodnocené hry, kde postupně stoupá nahoru v žebříčku a je párován do soubojů s hráči s podobnou úrovní. Druhým módem je aréna. V aréně si hráč vybere jednoho ze tří nalosovaných hrdinů a k němu si nejprve postaví balíček z karet, které mu náhodně hra losuje ze všech karet, jaké Hearthstone nabízí. Hráči jsou vždy na základě jím zvoleného hrdiny nabídnuty 3 karty, z nichž si právě jednu ponechá, načež jsou mu nabídnuty další 3 karty k výběru. Tímto způsobem si volí karty do té doby, než z nich zkompletuje 30 karetní balíček. Teprve s tímto balíčkem pak hraje proti nalosovaným soupeřům, přičemž se snaží vyhrát co nejvíce zápasů. Podle toho, jak si bude vést, je mu na konci nabídnuta odměna.

Hráč každý den získá jeden úkol typu porazit s konkrétním povoláním určitý počet soupeřů, zahrát v zápasech daný počet některých karet apod. Za plnění těchto úkolů získává zlato, jež mu umožňuje kupování arén a nebo balíčků s pěti náhodnými kartami, které tak získá do své sbírky. Většinu nepotřebných karet si pak může v kraftovacím módu rozložit na magický prach, z něhož si pak lze vyrobit karty hodící se mu do sbírky. Hearthstone je free to play hrou – hráč tedy může získávat zlato hraním a plněním úkolů nebo si je může pořídit za reálné peníze.

Hearthstone – PCGamesArchive.com