WarCraft II: Tides of Darkness

Warcraft II Tides of Darkness Cover

WarCraft II: Tides of Darkness

Datum vydání: 1995

Žánr: Strategie

Vývojář: Blizzard Entertainment

Vydavatel: Blizzard Entertainment

Platformy: Microsoft Windows

Příběh Warcraftu II navazuje na děj původního Warcraftu o šest let později. Orkové se v [i]Azerothu pěkně zabydleli a pomalu jim dochází místo, rozhodnou se tedy rozšířit na sever do Lordaeronu, kam se po První válce stáhly zbytky lidských vojsk. Nastává tak Druhá válka.

Na to, že Warcraft II od prvního dílu dělí jen lehce přes jeden rok, druhý díl přináší četná vylepšení. Na první pohled zaujme kreslená SVGA grafika, ovládání je více komfortní, najednou lze označit až devět jednotek, a to i bez nutnosti použití klávesnice. Obě rasy jsou od sebe více rozlišeny a jako další novinka je hra dodávána s editorem map. Hra oproti prvnímu dílu nabrala vyšší tempo, které je podpořeno válečně laděnou in-game hudbou.

Bitvy se nově svádějí nejen na pevnině, ale také na moři a ve vzduchu a na bitevním poli už se nesetkáme jen s lidmi a orky. Orkská Horda naverbovala ogry a lidská Aliance elfy. Vedle toho hra značně přibrala na počtu kouzel a upgradů, jednotky se některými vylepšeními dokonce přejmenovávají. Námořní bitvy poskytly prostor pro zavedení nové suroviny – ropy.

Sólového hráče čeká kampaň o délce 14 misí rozdělená do 4 dějství za lidi a stejně dlouhá kampaň za orky. Jednotlivá dějství jsou proložena animacemi, každé misi předchází poutavý brífink. Multiplayeru se může účastnit až osm hráčů a k dispozici je i skirmish.

Ke hře byl vydán datadisk Beyond the Dark Portal, který navazuje na vítězství lidské Aliance, na jejímž konci je orkská Horda rozprášena a arcimág Khadgar ničí Temný portál, bránu mezi Azerothem a domovským světem orků – Draenorem. Trhlina mezi oběma světy však není uzavřena zcela, možnost příchodu další invaze tak zůstává otevřená.

WarCraft II: Tides of Darkness – PCGamesArchive.com