WarCraft: Orcs & Humans

WarCraft Orcs & Humans Cover

WarCraft: Orcs & Humans

Datum vydání: 1994

Žánr: Strategie

Vývojář: Blizzard Entertainment

Vydavatel: Blizzard Entertainment

Platformy: Microsoft Windows

Warcraft: Orcs & Humans je první real-time strategií zasazenou do prostředí středověku a magie a také první real-time strategií, která nabídla hru více hráčů. Ve fiktivním světě Azeroth na život a na smrt bojují dvě rasy – lidé a orkové. Příběh hry začíná ve chvíli, kdy lidský mág Medivh v touze po moci nad Azerothem nabídne orkům přístup do této země výměnou za zničení zdejšího království a získání další moci.

Singleplayerová kampaň nabízí 12 misí za lidskou Alianci i orkskou Hordu. Mise nejčastěji vypadají tak, že hráč začíná se základnou a několika jednotkami a cílem je eliminovat nepřátelské jednotky a budovy. Méně často je hráč vybaven jen jednotkami; s těmi si pak musí vystačit až do konce levelu. V kampani je možno libovolně ukládat a označit nanejvýš čtyři jednotky. Multiplayer je možný ve dvou hráčích, a to po sériové lince nebo IPX.

Ve vlastní hře hráč rozvíjí základnu, těží suroviny, kterými jsou zlato a dřevo, odemyká technologický strom a buduje armádu. Jak lidé, tak orkové, mají šest základních typů jednotek – pěšáka, střelce, jízdu, katapult a dva typy kouzelníků, další jednotky lze vyvolávat právě kouzelníky. Pro produkci jednotek je potřeba stavět farmy. Strany se liší jen kouzly a vyvolávanými jednotkami.

Z pohledu Warcraft universa orkové nakonec zvítězí a vyženou zbytky lidí z AzerothuMedivh se však tohoto vítězství už nedožije. Tento konflikt je později nazván První válkou. Dějová linka pokračuje ve hře Warcraft II: Tides of Darkness.

WarCraft: Orcs & Humans – PCGamesArchive.com