World of WarCraft: Cataclysm

World of Warcraft Cataclysm Cover

World of WarCraft: Cataclysm

Datum vydání: 7. prosince 2010

Žánr: MMORPG

Vývojář: Blizzard Entertainment

Vydavatel: Blizzard Entertainment

Platformy: Microsoft Windows

Systémové požadavky

World of Warcraft: Cataclysm je již třetím datadiskem k nejznámější a nejhranější MMORPG hře WoW. Blizzard kompletně předělal základní svět Azeroth, přidal pár nových lokací a konečně povolil létání na mountech ve starém světě. Příběh se odehrává po událostech z WoTLK, kdy na Alianci a Hordu útočí dlouho oslabený drak Deathwing, který se pečlivě připravoval na zničení světa.

Maximální level je navýšen na 85, k Alianci se přidává nová rasa worgenů (vlkodlaci), kteří si původně chtěli udržet nezávislost, ale kvůli hrozbě nemrtvých nakonec obrátili. K Hordě se připojuje část goblinů, kteří žili na ostrovech, jež zničila pohroma (cataclysm). Trollové si kvůli utlačování od orků založili vlastní město poblíž Durotaru, ale nadále zůstávají u Hordy. Gnomové se zase snaží dobýt své staré město Gnomeregan, aby se už konečně odpoutali od trpaslíků.

Nově jsou možné další kombinace ras a povolání, např. human hunter, dwarf warlock, tauren paladin nebo blood elf warrior. U profesí, jak už je zvykem, se zvyšuje maximální skill o 75 (na maximálních 525 bodů, nejnovější hodnost se jmenuje Illustrious Grand Master) a objevuje se nová sekundární profese archeology. Dále si vývojáři přichystali nový strom talentů, u huntera je mana nahrazena focusem, podobně jako u rogue. Ze všech itemů zmizely vlastnosti spell power, attack power, armor penetration a defense. Grafika je vylepšena stejně jako v Northlandu na Wotlk a přidán je nový engine vody.

World of WarCraft: Cataclysm – PCGamesArchive.com